از فراموشی تا احیای یک رایحه عمیق
تاریخچه برند فرانسوی قدیمی جووی به سال 1923 باز می گردد هنگامی که خانم بلانش آروی خانه عطرسازی جووی پاریس را تاسیس کرد. نام مستعار او جو بود و ترکیب نام مستعار و نام خانوادگی اش بر روی برندش قرار گرفت و نام جووی پدید آمد. عطرهای اولیه جووی با شکل بطری حیوانات از جمله شتر، طوطی، سگ و... عرضه شد و تمرکز هر عطر بر روی یک رایحه خاص بود. این طرح ها همراه با رایحه خاص آن ها توجه بسیاری به خود جلب کرد. در پایان این معرفی میتوانید شیشه عطری که با طرح شتر در سال 1923 طراحی شده بود را ببینید.
برند جووی تا دهه 60 میلادی به کار خود ادامه میداد اما پس از آن کم کم به فراموشی سپرده شد. پس از سال ها فردی به نام فرانسوا هنین که در پی رایحه های اصیل و با کیفیت بود به ویتنام سفر کرد و کارگاه تقطیر نعناع هندی از مواد با کیفیت را گشود. وی برای مدت چهار سال مواد اولیه صنایع عطرسازی را در کشورهای آسیایی می فروخت تا اینکه در سال 2006 اولین بوتیک عطرهای نیش را با نام فراموش شده جووی پاریس گشود. وی به ارائه عطرهایی با رایحه های بسیار عمیق و بسیار ماندگار همراه با احیای عطرهایی که توسط بلانش آروی طراحی شده بود پرداخت.
نتیجه تلاش های فرانسوا هنین عطرهای بسیار عمیقی از جمله سایکودلیک، پرایوت لیبل و... بود، عطرهایی که تنها رایحه نیستند بلکه فضای فسلفی است که خود را به شما تحمیل می کند، حسی عمیق و خاص، وسعت تازه ای از احساس به دنیا و طبیعت.

گالری تصاویر

جووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبهاجووی، احیای میراث گرانبها