شنل، در ستایش ساختار شکنی

لوگوی شنل

برند شنل درست مانند یک نیروی قوی در جهان مد و فشن است که به همه جا نفوذ کرده و پیوند قوی و ناگسستنی در دنیای مد به وجود آورده است. شاید برایتان جالب یا باعث افتخار باشد که برند کوکو شنل، توسط یک خانم تاسیس شده است. خانم گابریل شنل، ملقب به کوکو شنل با زنانگی های ظریف و منحصر به فرد خود، یک امپراطوری مد تشکیل داده و تغییری عظیم در دنیای مد به وجود آورده است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برند، تغییر زمینه استفاده رنگ مشکی است. در دورانی که این رنگ تنها در مراسم های عزاداری مورد استفاده قرار می گرفت، خانم کوکو شنل کاربری آن را به طور کامل تغییر داد و با ظرافت دست نخورده و زنانگی بی نظیر طراحی هایش، رنگ مشکی را به رنگی مناسب در روتین زندگی هر فردی تبدیل کرد. به لطف طراحی های این برند، رنگ مشکی به عنوان یک نماد کامل از استایل کلاسیک شناخته می شود که هیچ گاه تکراری و زشت نخواهد شد. در ادامه مطلب شما را با تاریخچه برند کوکو شنل بیش تر آشنا خواهیم کرد تا شاید الهام بخش بسیاری از افراد خلاق باشد.

کودکی کوکو شنل

کودکی کوکو شنل

لازم است برای بررسی تاریخچه برند کوکو شنل، این مطلب را با یک سخن زیبا از خودش آغاز کنیم. هر چیز لاکچری، علاوه بر لوکس بودن باید راحت نیز باشد در غیر این صورت نام آن را لاکچری نمی توان گذاشت. کوکو شنل در سال 1883 در شهر سومور فرانسه به دنیا آمد، در سن ۱۲ سالگی مادرش را از دست داد و سپس به وسیله پدرش به یتیم خانه منتقل شد تا در آن جا بزرگ شود، استارت اصلی کار او در همان جا شکل گرفت، زیرا در یتیم خانه راهبانی بودند که به او خیاطی کردن را آموختند و همین کار آینده کوکو شنل را به یک امپراطوری بزرگ در دنیای مد و فشن تبدیل کرد.

بنیان گذاری برند کوکو شنل از کجا آغاز شد
در ادامه تاریخچه برند کوکو شنل، باید ذکر شود که خانم شنل اولین مغازه خود را در سال ۱۹۱۰ در شهر پاریس، واقع در فرانسه تاسیس کرد که کار او تنها فروش کلاه های مختلف به خانم ها بود و پس از آن چند مغازه مختلف در شهر های دوویل و بیاریتز نیز افتتاح کرد و کم کم کار خود را در طراحی و فروش لباس شروع کرد‌. هیچ وقت ازدواج نکرد و تمام فکر و ذکرش ارتقاء برندش بود.

اگر بخواهیم به طور دقیق تاریخچه برند کوکو شنل را بررسی کنیم، باید بگوییم که همه چیز تنها از یک پیراهن قدیمی شروع شد. هنگام زمستان که هوا بسیار سرد بود، شنل یک پیراهن قدیمی را تغییر داد و با استفاده از آن لباسی جدید ساخت و به هر کسی که از آن لباس خوشش می آمد، پیشنهاد می کرد که برایش عین همان را بدوزد و از آن نقطه بود که کسب و کارش و در نتیجه برند موفقش شکل گرفت. اغلب طراحی هایش مناسب فضای باز بود و به خانم ها راحتی لباس های مردانه را هدیه می داد. در آن زمان، پیراهن های گشاد و مردانه توسط افراد سطح پایین جامعه استفاده می شد، اما شنل با طراحی های منحصر به فرد خود، هم پیراهن و هم خودش را از طبقه پایین اجتماع به طبقات بالا تر رساند.

ساختار شکنی برند کوکو شنل

کوکو شانل

درست زمانی که همه خانم ها لباس های تنگ، با دنباله های بلند و دست و پا گیر می پوشیدند و با فنر های بزرگ به این طرف و آن طرف می رفتند، گابریل شنل ساختار شکنی بزرگی انجام داد که کاملا موثر واقع شد. او با طراحی و دوخت کت و دامن های راحت، به رنگ مشکی و ست کردن آن ها با یک پیراهن راحت که دارای یقه مردانه بود، ساختار شکنی خود را آغاز کرد. با آگاهی از تاریخچه برند کوکو شنل، در می یابیم که همیشه ساختار شکنان در دنیای مد موفق بودند و کوکو شنل نیز از این قانون جدا نبود. خانم های آن زمان عاشق کت و دامن های راحت شنل بودند، استقبال عظیمی در آن زمان از محصولات شنل صورت گرفت.

تاریخچه تولید عطر کوکو شنل

عطر کوکو شنل

بیش تر شما برند کوکو شنل را از روی عطر های منحصر به فردش می شناسید. برای بررسی تاریخچه برند کوکو شنل، باید گفت‌ که اولین عطر او CHANEL N°5 نام داشت که پنجمین نمونه آزمایشی اش محسوب می شد. گرچه از تولید و فروش این عطر تنها ۱۰ درصد از پول فروش نصیبش شد، اما گابریل شنل بعد از این عطر، خط تولید عطر های خود را آغاز کرد که بخشی از شهرتش را مدیون آن است. به گفته خانم شنل عطر ها، اکسسوری های نامرئی و فراموش نشدنی در دنیای مد هستند، پس توجه به آن در دنیای فشن بسیار اهمیت دارد.
جالب است بدانید که طبق گفته فرانسوی ها، در آن زمان (پس از مدت کوتاهی بعد از راه اندازی خط تولید کوکو شنل) در هر دقیقه، دو عطر از این برند به فروش می رسید. این امر در تاریخچه برند کوکو شنل، بسیار قابل توجه است. پس از مدتی کم کم برند شنل، تولید انواع و اقسام اکسسوری های دیگر مانند جواهرات، کیف و کلاه را نیز شروع کرد و هر روز شناخته شده تر از روز قبل شد.

پایان زندگی کوکو شنل

کوکو شنل

در نهایت گابریل شنل در سال ۱۹۷۱ چشم بر جهان بست و از دنیا رفت. جهت بررسی دقیق تاریخچه برند کوکو شنل، لازم است به سختی های این مسیر نیز اشاره کنیم تا خانم های خلاق و پر شور بدانند، شروع یک برند موفق با سختی های بسیار زیادی همراه است و بسیاری از افراد در آن زمان مقابل گابریل شنل ایستادند اما او با پا فشاری، بر روی هدفش ماند و در نهایت به شخصی شناخته شده و افسانه ای تبدیل شد. پس از مرگ او هدایت این برند به دست کارل لگرفلد صورت می گرفت که امروزه نیز بسیاری از عطر ها و اکسسوری های موفق مردانه را از این برند شاهد هستیم.


گالری تصاویر

شنل، در ستایش ساختار شکنیشنل، در ستایش ساختار شکنیشنل، در ستایش ساختار شکنیشنل، در ستایش ساختار شکنی